​ABD`li senatör, Azerbaycan`ı Ermeni halkına saldırılarından sorumlu tutmak için adımlar atacağına s - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

03 Şubat 2023  

​ABD`li senatör, Azerbaycan`ı Ermeni halkına saldırılarından sorumlu tutmak için adımlar atacağına s -

​ABD`li senatör, Azerbaycan`ı Ermeni halkına saldırılarından sorumlu tutmak için adımlar atacağına s ​ABD`li senatör, Azerbaycan`ı Ermeni halkına saldırılarından sorumlu tutmak için adımlar atacağına söz verdi

ABD Temsilciler Meclisi üyesi Linda Sanchez, geçtiğimiz günlerde ANCA'nın Artsakh ofisi temsilcisi Gevorg Iskajian'dan bir telefon görüşmesi sırasında sahadaki durum hakkında bilgi alarak ABD Kongresi'nde bu konuda endişelerini dile getirdi. Milletvekili Sanchez, "Laçin Koridoru ablukası devam ederse insani felaket riskine yol açar." dedi.

ABD'li senatör, "Yaklaşık 120 bin Ermeni gıda, yakıt ve ilaca erişimden mahrum bırakıldı. Bölge ayrıca kışın ısınmadan ve elektriksiz kaldı. Böyle devam ederse insani felaket meydana gelebilir. Azerbaycan'a, iradesini Ermeni halkına zorla dayatmanın kabul edilemez olduğunu açıkça göstermeliyiz. Ve bu yönetimi Artsakh halkına yardımın ulaşması gerektiğini ikna etmeye çağırıyorum." ifadelerini kullandı.

Azerbaycan'dan hesap sormanın önemine de vurgu yapan Sanchez, "Bugün, düşüncelerim bu insanlık dışı koşullar altında acı çekenlerle birlikte ve Azerbaycan'ın Ermeni halkına yönelik saldırganlığından sorumlu tutulacağına dair taahhüdümü yineliyorum." sözlerine ekledi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+