​Ermenistan Başbakan Yardımcısı ve İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tahran`da bir çalışma toplantısı ge - Gündem
21 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

03 Şubat 2023  

​Ermenistan Başbakan Yardımcısı ve İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tahran`da bir çalışma toplantısı ge -

​Ermenistan Başbakan Yardımcısı ve İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tahran`da bir çalışma toplantısı ge ​Ermenistan Başbakan Yardımcısı ve İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tahran`da bir çalışma toplantısı gerçekleştirdi

Ermenistan-İran hükümetlerarası ortak komisyonun 17. oturumunun düzenlemelerini izleyen komitenin oturumu, Ermenistan Başbakan Yardımcısı Mher Grigoryan ve İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Seyed Mesud Mirkazemi'nin eş başkanlığında 31 Ocak'ta Tahran'da gerçekleştirildi.

Oturum çerçevesinde iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine yönelik fırsatların yanı sıra enerji ve ulaşım alanında mevcut işbirliğini genişletme olasılıkları ele alındı. Avrasya Ekonomik Birliği de dahil olmak üzere farklı çerçevelerde ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi ve genişletilmesi için elverişli koşulların yaratılması konusunda fikir alışverişinde bulundular.

Oturumdan bir gün önce Ermenistan Başbakan Yardımcısı Mher Grigoryan ile İran Cumhurbaşkanı Yardımcısı Seyed Mesud Mirkazemi'nin çalışma toplantısı gerçekleştirildi.

İran’ın Ermenistan için dost bir ülke ve önemli bir ortak olması da ayrıca vurgulandı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+