​Azerbaycanlı gazeteci Aliyev`in Artsakh ve Ermenilere yönelik politikasını eleştirdi - Gündem
19 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Անահիտ / Ժամ : Այգ

Gündem :

03 Şubat 2023  

​Azerbaycanlı gazeteci Aliyev`in Artsakh ve Ermenilere yönelik politikasını eleştirdi -

​Azerbaycanlı gazeteci Aliyev`in Artsakh ve Ermenilere yönelik politikasını eleştirdi ​Azerbaycanlı gazeteci Aliyev`in Artsakh ve Ermenilere yönelik politikasını eleştirdi

Azerbaycanlı gazeteci Başir Kitachaev, 'openDemocracy' bağımsız medya platformunda Azerbaycan'ın Laçin Koridoru'nu kapatarak insani krize yol açma çabaları, Azerbaycan'da oluşturulan Ermeni nefreti atmosferi ve Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ tarihini tahrif etme çabaları hakkında kapsamlı bir makale yayınlayarak kendi ülkesinin hükümetinin eylemlerini eleştirdi.

Azerbaycanlı gazeteci, çevre aktivisti olduklarını iddia eden Azerbaycanlıların Laçin Koridoru'nu artık ikinci aydır kapalı tutarak Dağlık Karabağ'ın 120 bin Ermenisi için insani krize yol açtığını belirtiyor.

Makalede, uluslararası toplumun kınamasına, Avrupa Parlamentosu'nun yolu açma çağrısına rağmen bir değişiklik olmadığı vurgulanıyor.

Azerbaycanlı gazeteci, "sözde 'eko-aktivistler'" terimini kullanarak, bunların hiçbiri daha önce Azerbaycan'da düzenlenen çevreci protestolara katılmamış olan ve hükümetle bağlantılı devlet memurları, gizli askeri personel ve STK üyeleri ve gençlik örgütlerinin üyelerini içerdiğini belirtiyor.

Makalede daha birçok gerçeği ortaya koyarak, devletin demokrasi yolunda somut adımlar atması gerektiğini ve Ermeni nefretine dayalı milli-yurtsever ideolojiyi reddetmesi gerektiğini belirtiyor.

"Azerbaycan, Dağlık Karabağ'daki insani krizi şiddetlendirirken, iki ülke arasında barış için koşullar yaratabilir." sözlerine ekledi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+