​İsrail`de ve ABD`de Ermeni karşıtı kampanyalarında Türklerin parmağı var - Gündem
16 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Մանի / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

03 Şubat 2023  

​İsrail`de ve ABD`de Ermeni karşıtı kampanyalarında Türklerin parmağı var -

​İsrail`de ve ABD`de Ermeni karşıtı kampanyalarında Türklerin parmağı var ​İsrail`de ve ABD`de Ermeni karşıtı kampanyalarında Türklerin parmağı var

Son zamanlarda, tekrarlanan Ermeni karşıtı içerikli broşürler dikkat çekiyor. Önce İsrail'de, ardından Amerika Birleşik Devletleri'nde Ermeni nefreti yayan yazılar çıktı.

Analistler, bu işte Türklerin parmağı olduğunu düşünüyorlar. Ermeni karşıtı propagandanın da Ermenilerin uluslararası arenadaki konumlarının zayıflamasından kaynaklandığını söylüyorlar. Bazıları olayı küresel jeopolitik gelişmeler bağlamında değerlendiriyor.

Son 20 günde İsrail ve ABD'de Ermeni karşıtlığını yayan yazılar çıktı. Yakın zamanda Beverly Hills'deki panolara "Azerbaycan+Türkiye+Pakistan+ İsrail = Ermenistan'ı haritadan silecek 4 kardeş" yazısı asıldı.

Yaklaşık iki düzine broşürün içeriği, Ermenistan'a düşman olan ülkelerin buna dahil olabileceğini varsaymak için sebep veriyor. Bildirilerin, Ermeni protestocuların Azerbaycan'ın Laçin Koridoru'nu bloke etmesine karşı yürüdüğü yerlerde ortaya çıktığını belirtmekte fayda var.

Beverly Hills Belediye Başkanı Lil Bosse, sosyal medya hesabından Ermenilere karşı nefreti teşvik eden broşürlerin yayılmasını derhal kınadı.

Bosse, "Beverly Hills'te veya başka hiçbir yerde nefrete yer yoktur. Her zaman reddedeceğim ve karşı çıkacağım." ifadelerini kullandı.

Ermeni nüfusunun yoğun olduğu West Hollywood'un Belediye Başkanı Sepi Shine de yaşananları kınadı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+