Ermenistan, Türkiye`ye yardım sağlamaya hazır olduğunu duyurdu - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

06 Şubat 2023  

Ermenistan, Türkiye`ye yardım sağlamaya hazır olduğunu duyurdu -

Ermenistan, Türkiye`ye yardım sağlamaya hazır olduğunu duyurdu Ermenistan, Türkiye`ye yardım sağlamaya hazır olduğunu duyurdu

Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde olan ve yaklaşık 10 ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından Ermenistan, Türkiye'ye yardım sağlamaya hazır olduklarını bildirdi.

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen şiddetli depremin ardından Türkiye'ye yardım ve taziye mesajları gelmeye devam ediyor.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Türkiye'ye yardım sağlamaya "hazır" olduklarını duyurdu.

Nikol Paşinyan, depremi "üzüntüyle" karşıladıklarını söyledi.

Paşinyan, "Türkiye ve Suriye'de meydana gelen ve çok sayıda can kaybına yol açan yıkıcı deprem haberini üzüntüyle karşılıyoruz. Hayatını kaybedenlerin ailelerine en derin taziyelerimizi sunuyor ve yaralılara acil şifalar diliyoruz. Ermenistan yardım sağlamaya hazırdır"ifadelerini kullandı.
Bu haber Cumhuriyet kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (Cumhuriyet) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(Cumhuriyet). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+