​Mirzoyan: Karabağ’da etnik temizliği önlemek için Azerbaycan üzerindeki baskıyı artırmak gerekiyor[ - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

07 Şubat 2023  

​Mirzoyan: Karabağ’da etnik temizliği önlemek için Azerbaycan üzerindeki baskıyı artırmak gerekiyor[ -

​Mirzoyan: Karabağ’da etnik temizliği önlemek için Azerbaycan üzerindeki baskıyı artırmak gerekiyor[ ​Mirzoyan: Karabağ’da etnik temizliği önlemek için Azerbaycan üzerindeki baskıyı artırmak gerekiyor

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, 6 Şubat'ta Münih Güvenlik Forumu Başkanı Christoph Heusgen ile bir araya geldi.

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı'nın aktardığı bilgilere göre görüşmede taraflar bir çok bölgesel ve uluslararası güvenlik ile ilgili konular ele aldılar.

Ararat Mirzoyan, Laçin Koridoru'nun Azerbaycan tarafından bloke edilmesinin yol açtığı krizin ayrıntılarını izah etti ve bu bağlamda uluslararası toplumun sorunun çözümü için net adımlar atması gerektiğini vurguladı.

Dışişleri Bakanı, Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ'daki Ermeni nüfusunu etnik temizliğe tabi tutmaya amaçladığını, bunun önlenmesi için Azerbaycan üzerindeki baskının artırılması gerektiğini vurguladı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+