​İranlı büyükelçi: İran ve Ermenistan koridor oluşturulmasına izin vermeyecek - Gündem
19 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

10 Şubat 2023  

​İranlı büyükelçi: İran ve Ermenistan koridor oluşturulmasına izin vermeyecek -

​İranlı büyükelçi: İran ve Ermenistan koridor oluşturulmasına izin vermeyecek ​İranlı büyükelçi: İran ve Ermenistan koridor oluşturulmasına izin vermeyecek

İran'ın Ermenistan Büyükelçisi Abbas Badakhshan Zohuri, Ermenistan ve İran liderlerinin bölgesel gelişmeleri yakından takip ettiğini kaydetti. Büyükelçi, bu bağlamda Ermenistan ve İran'ın özel bir gündemi olması gerektiğini vurguluyor.

İranlı büyükelçi, "Ermenistan ve İran komşudur ve olacaktır. Tabii bir takım hileler gözüküyor, sözde koridorlardan, bazı eylemlerden bahsediyorlar ama İran ve Ermenistan böyle bir koridor oluşmasına izin vermeyecek." dile getirdi.

Zohuri, hem İran hem de Ermenistan tarafının pozisyonunun çok net olduğunu sözlerine ekledi.

"Ayrıca proaktif da olmalıyız. Hangi yeni adımları atabileceğimizi görmemiz gerekiyor. Hangi pozisyonu benimsememiz gerektiğine karar vermeden önce, örneğin bir koridor açmak için yeni bir fikir beklememeliyiz. Yani böyle bir şeye izin vermemeliyiz." dedi.

Büyükelçi, Kapan'da İran konsolosluğunun açılmasını ve yakında Tebriz'de Emrenistan konsolosluğunun açılmasını, bu konuda örnek bir eylem olarak nitelendirdi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+