​Avustralyalı senatör Azerbaycan`ı Laçin Koridoru`nu açmaya çağırdı - Gündem
21 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

14 Şubat 2023  

​Avustralyalı senatör Azerbaycan`ı Laçin Koridoru`nu açmaya çağırdı -

​Avustralyalı senatör Azerbaycan`ı Laçin Koridoru`nu açmaya çağırdı ​Avustralyalı senatör Azerbaycan`ı Laçin Koridoru`nu açmaya çağırdı

Avustralya muhalefetinin dış ilişkilerden sorumlu başkanı, senatör Simon Birmingham Laçin Koridoru'ndaki duruma değindi. Avusturyalı senatör, "Azerbaycan Laçin Koridoru'nu açmalı ve açık tutmalıdır." dedi.

Amerika Ermeni Ulusal Komitesi'nin (ANCA) bildirdiğine göre senatör, Liberal ve Ulusal koalisyonun bölgedeki çatışmayı tırmandıran tüm eylemlerin durdurulması için güçlü desteğini ifade etmeye devam ettiğini kaydetti.

Simon Birmingham, "Bu, askeri operasyonları ve Ermeni sivillerin, onların evlerinin ve sivil altyapılarının hedef alınmasını durdurmak için geçen yıl Eylül ayında yaptığım önceki halka çağrımla aynı çizgide." ifadelerini kullandı.

Senatör Birmingham, Artsakh Cumhuriyeti'nin Azerbaycan tarafından abluka altına alınması konusunu ve Avustralya hükümetinin bu konudaki tepkisini takip etme sözü verdi.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+