​Ermenistan, Azerbaycan`ın geçtiğimiz günlerde gönderdiği teklifler üzerinde çalışıyor - Gündem
20 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արագած / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

14 Şubat 2023  

​Ermenistan, Azerbaycan`ın geçtiğimiz günlerde gönderdiği teklifler üzerinde çalışıyor -

​Ermenistan, Azerbaycan`ın geçtiğimiz günlerde gönderdiği teklifler üzerinde çalışıyor ​Ermenistan, Azerbaycan`ın geçtiğimiz günlerde gönderdiği teklifler üzerinde çalışıyor

Ermenstan Parlamentosu 'Sivil Sözleşme' Partisi milletvekili Sargis Khandanyan, yaptığı konuşmada "Ermenistan, Azerbaycan ile barış antlaşması metni üzerinde çalışıyor, yakın zamanda Azerbaycan tarafından teklifler aldı ve şu anda bu teklifler üzerinde çalışmalar yapılıyor." ifade etti.

Ermenistan ve Azerbaycan taraflarının barış antlaşması metni için birbirlerine teklif sunduğunu hatırlatan Khandanyan, yakın zamanda Azerbaycan'ın önerilerini Ermenistan'a sunduğunu belirtti.

"Ermenistan bu teklifler üzerinde çalışıyor. Tekliflerimiz hazır olduğunda Azerbaycan'a gönderilecek." dile getirdi.

AGİT Minsk Grubu Rusya Eş Başkanı Rusya Dışişleri Bakanı İgor Khovaev'in Ermenistan-Azerbaycan ilişkilerinin normalleşmesine destek amacıyla yaptığı ziyarete değinen milletvekili Khandanyan, Ermenistan hükümeti temsilcilerinin Rusya eşbaşkanı ile Laçin Koridoru'nun ablukasının kaldırılması, güvenliğin sağlanması ve Ermenistan'ın dış politikasının tüm gündem maddelerini görüştüklerini söyledi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+