​USAID Başkanı`ndan Ermenistan-Türkiye açıklaması: Düşmanlığın bir kenara bırakıldığını görmek çok d - Gündem
28 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Սիմ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

14 Şubat 2023  

​USAID Başkanı`ndan Ermenistan-Türkiye açıklaması: Düşmanlığın bir kenara bırakıldığını görmek çok d -

​USAID Başkanı`ndan Ermenistan-Türkiye açıklaması: Düşmanlığın bir kenara bırakıldığını görmek çok d ​USAID Başkanı`ndan Ermenistan-Türkiye açıklaması: Düşmanlığın bir kenara bırakıldığını görmek çok dokunaklı

ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı (USAID) Başkanı Samantha Power, Ermenistan'ın Türkiye'ye insani yardım ve arama kurtarma ekibi göndermesini dokunaklı olarak nitelendirdi.

Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Power, "Çaresiz durumdaki insanlara yardım etmek için onlarca yıllık husumetin bir kenara bırakıldığını görmek çok dokunaklı. Yardımların depremzedelere ulaşabilmesi için 35 yıl sonra ilk kez Ermenistan ile Türkiye arasındaki sınır kapısı açıldı. Ermenistan, 100 ton gıda ve arama kurtarma ekibi gönderiyor." ifadelerini kullandı.

Hatırlanacağı üzere 11 Şubat'ta Ermenistan'dan 5 TIR, Margara Köprüsü'nden geçerek deprem bölgelerine insani yardım yükü taşımıştı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+