Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan`ın başkanlığındaki heyet Ankara`da - Gündem
22 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

16 Şubat 2023  

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan`ın başkanlığındaki heyet Ankara`da -

Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan`ın başkanlığındaki heyet Ankara`da Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan`ın başkanlığındaki heyet Ankara`da

Ankara’dan Armenpress’in muhabirinin aktardığına göre heyette Ermenistan ile Türkiye arasındaki ilişkilerin normalleşme sürecinde Ermenistan'ın Özel Temsilcisi, Ermenistan Parlamento Başkan Yardımcısı Ruben Rubinyan'ı da yer alıyor.

Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan'ın ziyaretinin, Ermenistan'ın 6 Şubat'ta meydana gelen yıkıcı depremde büyük hasar gören Türkiye'ye verdiği desteği gösterme amacı var.

Ziyaret çerçevesinde Bakan Mirzoyan, Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşecek. Görüşmenin ardından bakanlar açıklamalarda bulunacaklar. Daha sonra Mirzoyan, depremin ardından ikinci günden beri Ermenistan arama-kurtarma ekibinin de çalışmalarını sürdürdüğü Adıyaman’ı ziyaret edecek.

Hatırlanacağı üzere 6 Şubat'ta meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki deprem ve 100'ü aşkın artçı deprem nedeniyle Türkiye'de hayatını kaybedenlerin sayısı 34 bini geçti. 11 ve 14 Şubat tarihlerinde Ermenistan kara sınırından da Türkiye'ye insani yardım gönderdi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+