AB yetkilsi, Ermenistan Dışişleri Bakanı`nın Türkiye ziyaretini tarihi olarak değelendirdi - Gündem
23 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ծմակ / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

16 Şubat 2023  

AB yetkilsi, Ermenistan Dışişleri Bakanı`nın Türkiye ziyaretini tarihi olarak değelendirdi -

AB yetkilsi, Ermenistan Dışişleri Bakanı`nın Türkiye ziyaretini tarihi olarak değelendirdi AB yetkilsi, Ermenistan Dışişleri Bakanı`nın Türkiye ziyaretini tarihi olarak değelendirdi

AB Özel Temsilcisi Toivo Klaar, Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan'ın Türkiye ziyaretini tarihi olarak nitelendirdi.

Twitter’den yaptığı açıklamada Klaar, "Bu, Ermenistan'ın ihtiyacı olan komşusunu destekleme kararından sonra tarihi bir ziyarettir. Bunun Türkiye-Ermenistan ilişkilerinde beklenen gelişmeler için iyi bir işaret olduğunu umuyoruz." ifadelerini kullandı.

AB Özel Temsilcisi, Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Vahan Hunanyan'ın açıklamasını da paylaştı. Açıklamada Hunanyan, Bakan Ararat Mirzoyan'ın 15 Şubat'ta Ankaray’a hareket ederek Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşeceği, Adıyaman’da arama kurtarma çalışmaları yürüten Ermeni kurtarıcılarla buluşacağını bildirmişti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+