Stepanakert-Goris yolunda engelsiz trafiğin yeniden başlatılmasına ilişkin müzakereler devam ediyor - Gündem
20 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արագած / Ժամ : Արփող

Gündem :

16 Şubat 2023  

Stepanakert-Goris yolunda engelsiz trafiğin yeniden başlatılmasına ilişkin müzakereler devam ediyor -

Stepanakert-Goris yolunda engelsiz trafiğin yeniden başlatılmasına ilişkin müzakereler devam ediyor Stepanakert-Goris yolunda engelsiz trafiğin yeniden başlatılmasına ilişkin müzakereler devam ediyor

Rusya Savunma Bakanlığ açıklamada bulunarak Rus barış gücü birliğinin Dağlık Karabağ'daki görevlerini yerine getirmeye devam ettiğini duyurdu.

Rus barış gücü komutanlığının, Stepanakert-Goris yolu (Laçin Koridoru) boyunca otomobil taşımacılığının engelsiz hareketine yeniden başlanması konusunda Ermenistan ve Azerbaycan taraflarıyla müzakere sürecini sürdürdüğü kaydedildi.

İnsani yük taşıyan konvoyuna Goris-Stepanakert güzergahı boyunca eşlik edildi.

Yapılan açıklamaya göre Rus barış güçlerinin güvenliğini sağlamak ve olası olayları önlemek için Azerbaycan ve Ermenistan silahlı kuvvetlerinin ana karargahları ile sürekli işbirliği sürdürülmektedir.

12 Aralık'tan bugüne kadar Azerbaycan, Artsakh'ı dünyaya bağlayan tek otoyol olan Laçin Koridoru'nu çevresel bahanelerle kapatmaya devam ediyor.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+