​Maşalyan: “Türkiye Ermenileri cemaatinin vakıfları 5.5 milyon lira katkıda bulundu” - Gündem
20 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արագած / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

21 Şubat 2023  

​Maşalyan: “Türkiye Ermenileri cemaatinin vakıfları 5.5 milyon lira katkıda bulundu” -

​Maşalyan: “Türkiye Ermenileri cemaatinin vakıfları 5.5 milyon lira katkıda bulundu” ​Maşalyan: “Türkiye Ermenileri cemaatinin vakıfları 5.5 milyon lira katkıda bulundu”

Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Maşalyan, Şişli Feriköy'deki Surp Vartanants Ermeni Kilisesi'nde düzenlenen "Büyük Oruç Arifesi" ayininin ardından basın açıklaması yaptı.

Bugünkü ayinde cemaatle depremzedeler için dualar ettiklerini ifade eden Maşalyan, "Bu vesileyle de Türkiye Ermenileri Patriği Sahak Maşalyan olarak cemaatim ve kilisem adına ölmüş olanlara rahmet, yaralılara acil şifa diliyorum. Bu büyük darbe, gerçekten Tanrı'nın özel bir tesellisini gerektiriyor. Tanrı, bütün yaralı yüreklere dokunsun ve hiçbir insanın teselli edemeyeceği gibi bütün incinmiş ruhları teselli etsin." diye konuştu.

Meydana gelen olağanüstü depremin olağanüstü bir yardım kampanyası gerektirdiğini dile getiren Maşalyan, "Gerçekten insanlık adına olağanüstü bir duruş gerçekleştirmeliyiz. Bu zor günler, insanlığımızın ortaya çıkacağı, çıkması gereken günler. Bu acılar ve felaketler bizde olan kardeşliği, dostluğu, birlikteliği ortaya çıkartması açısından önemlidir." değerlendirmesini yaptı.

Maşalyan, depremin ilk gününden itibaren afetzedelere yardım için örgütlenmeye başladıklarını, Patrikhane Sosyal Yardım Komisyonu ile bir afet komisyonu oluşturup, kiliselerinde topladıkları erzak ve yardımları ikinci gün deprem bölgelerine ulaştırmaya başladıklarını anlattı.

Gönüllü katılımla yardım çalışmalarına devam ettiklerine dikkati çeken Maşalyan, depremin ikinci günü Ermeni Vakıflar Birliğinin AFAD'a 2.5 milyon liralık yardım yaptığını, 15 Şubat akşamı birçok televizyon kanalının ortak yayınıyla gerçekleşen "Türkiye Tek Yürek" kampanyasına da Türkiye Ermenileri cemaatinin vakıfları ile hayırseverlerinin 3 milyon lira katkıda bulunduklarını bildirdi.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+