​Eski Fransa Başbakanı: Laçin koridorunun kapatılması yasadışıdır - Gündem
28 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Սիմ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

21 Şubat 2023  

​Eski Fransa Başbakanı: Laçin koridorunun kapatılması yasadışıdır -

​Eski Fransa Başbakanı: Laçin koridorunun kapatılması yasadışıdır ​Eski Fransa Başbakanı: Laçin koridorunun kapatılması yasadışıdır

Eski Fransa Başbakanı, Le Havre Belediye Başkanı Édouard Philippe Azerbaycan tarafından Laçin koridorunun kapatılmasını yasadışı eylem olarak tanımladı ve Azerbaycan tarafından Ermenistan’ın egemen topraklarını işgal etme bağlamda Ermenistan toprak bütünlüğünün pazarlık konusu olmadığını ve mutlaka korunacağını ifade etti.

Ermeni devlet “Armenpress” haber ajansının Laçin koridorunun kapatılması ve bunun sonucunda ortaya çıkan insani krizle ilgili sorularına cevaben eski Fransa Başbakanı artık yetniş günden fazla süredir Laçin koridorunun Azerbaycan tarafından yasadışı şekilde kapalı tutulduğunu, nedensiz yerde Azerbaycan’ın insani kriz çıkardığını ve Rusya’nın bu durum çözmek için hiç bir şey yapmadığını da dile getirdi.

Verdiği cevapta eski Fransa Başbakanı Édouard Philippe şu sözlere yer verdi:

“Ermenistan’ın toprak bütünlüğü pazarlık konusu değil ve mutlaka korunmalı. Baya uzun zamandır Avrupa Birliği uzak duruyordu. Şimdi içim rahat, çünkü Avrupa Birliği sivil misyonu artık konuşlandı ve nüfusun huzur açısından olumlu rol oynayacak. Tüm savaş esirleri vatanlarına geri dönmeli. Aynı zamanda bölgedeki kültürel miras ta korunmalı.”

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+