​Ermeni arama-kurtarma ekipleri Suriye ve Türkiye`deki enkazdan 20 ceset çıkardı - Gündem
20 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արագած / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

21 Şubat 2023  

​Ermeni arama-kurtarma ekipleri Suriye ve Türkiye`deki enkazdan 20 ceset çıkardı -

​Ermeni arama-kurtarma ekipleri Suriye ve Türkiye`deki enkazdan 20 ceset çıkardı ​Ermeni arama-kurtarma ekipleri Suriye ve Türkiye`deki enkazdan 20 ceset çıkardı

Ermeni arama-kurtarma ekipleri Suriye ve Türkiye'de deprem enkazlarından 20, Türkiye'de ise 3 yaralının cesedini çıkardı. Ulusal Kriz Yönetimi Merkezi'nin operasyonel vardiya başkanı Yarbay Garry Armaghanyan basın toplantısı sırasında konuyla ilgili veriler sundu.

Suriye'deki Ermeni kentsel arama ve kurtarma ekiplerinin ana çalışmalarının yanı sıra yerel Ermeni topluluğu için "Deprem durumunda nasıl davranılacağı" konusunda bir eğitim düzenlediğini de bildirdi.

Ermeni ekipleri 14 Şubat'ta Suriye'den uçakla, 17 Şubat'ta Türkiye'den kara yoluyla Ermenistan'a döndü.

Armaghanyan, 20 Şubat saat 08.00 itibariyle Türkiye'de kurban sayısının 41 bine, Suriye'de ise 8 bin 500'e ulaştığını söyledi. Türkiye'de 110 bin, Suriye'de 10 bin yaralı var.

Ermenistan arama-kurtarma faaliyetlerine katılmak için Suriye ve Türkiye'ye kurtarma ekipleri ve insani yardım gönderdi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+