​AB misyonu Ermenistan`da faaliyetlerine başlıyor - Gündem
21 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

21 Şubat 2023  

​AB misyonu Ermenistan`da faaliyetlerine başlıyor -

​AB misyonu Ermenistan`da faaliyetlerine başlıyor ​AB misyonu Ermenistan`da faaliyetlerine başlıyor

AB Konseyi'nin basın açıklamasına göre, 20 Şubat'ta Avrupa Birliği, genel güvenlik ve savunma politikası çerçevesinde Ermenistan'daki sivil misyonunu başlatıyor.

AB misyonunun yalnızca sivil personeli, yaklaşık 50 silahsız gözlemci de dahil olmak üzere yaklaşık 100 kişiden oluşacak.

Misyonun operasyonel karargahı Vayots Dzor idari bölgesinin merkezi olan Yeghegnadzor şehrinde olacak. Vayots Dzor marz şehrinde olacak. Ermenistan'daki yeni AB izleme misyonunun başlamasından önce Ermenistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Paruyr Hovhannisyan, AB Dış Eylem Servisi Avrupa Servisi Sivil Operasyonlar Komutanı Stefano Tomat başkanlığındaki heyeti kabul etti.

Heyeti memnuniyetle karşılayan bakan yardımcısı, Ermenistan'da uzun vadeli bir AB sivil misyonu konuşlandırma kararına bir kez daha takdir etti ve Ermeni tarafının misyonun sorunsuz başlaması ve işleyişi ile ilgili konularda maksimum desteği sağlamaya hazır olduğunu ifade etti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+