​Ermenistan Başbakanı ile İtalya Kültür Bakanı bir araya gelip deneyim takası ele aldılar - Gündem
23 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ծմակ / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

22 Şubat 2023  

​Ermenistan Başbakanı ile İtalya Kültür Bakanı bir araya gelip deneyim takası ele aldılar -

​Ermenistan Başbakanı ile İtalya Kültür Bakanı bir araya gelip deneyim takası ele aldılar ​Ermenistan Başbakanı ile İtalya Kültür Bakanı bir araya gelip deneyim takası ele aldılar

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, İtalya Kültür Bakanı Gennaro Sangiuliano'yu kabul etti.

Başbakan, Ermenistan ve İtalya'nın siyasi ve ekonomik alanlarda yoğun ilişkilere sahip olduğunu belirterek kültürel alanda işbirliğinin gelişmesi ve genişletilmesinden, daha da yoğunlaşacağından emin olduğunu ifade etti.

Nikol Paşinyan'a göre, Ermenistan hükümeti İtalya'nın kültür sektörünün yönetimi, kültürel değerlerin restorasyonu ve korunması konularında uzman yetiştirme konusundaki deneyimiyle ilgileniyor.

İtalya Kültür Bakanı, ikili tarihi bağların kültür alanında işbirliğine yeni bir ivme kazandırmak için iyi bir temel oluşturduğunu kaydetti. Gennaro Sangiuliano'ya göre, Ermeni meslektaşlarıyla Ermeni kültürünün İtalya'da daha tanınır hale getirilmesi için atılacak diğer adımları ve planları ele aldılar.

Kültür Bakanı aynı zamanda kültür alanında uzmanların yetiştirilmesine destek vermeye ve öğrenciler için eğitim kursları düzenlemeye hazır olduklarını da sözlerine ekledi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+