​Ermenistan ve Gürcistan sismik güvenlik alanında işbirliğini yoğunlaştıracak - Gündem
21 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

07 Mart 2023  

​Ermenistan ve Gürcistan sismik güvenlik alanında işbirliğini yoğunlaştıracak -

​Ermenistan ve Gürcistan sismik güvenlik alanında işbirliğini yoğunlaştıracak ​Ermenistan ve Gürcistan sismik güvenlik alanında işbirliğini yoğunlaştıracak

Ermenistan ve Gürcistan sismik güvenlik alanında işbirliğini yoğunlaştıracak. 6 Mart'ta Acil Durumlar Bakanı Armen Pambukhchyan ile Gürcistan'ın Ermenistan'a yeni atanan Büyükelçisi Giorgi Sharvashidze arasındaki görüşmede bu konu ele alındı.

Acil Durumlar Bakanlığı’ından aktarılan bilgilere göre konukları karşılayan Bakan Armen Pambukhchyan, Sharvashidze'nin büyükelçilik görevine atanması vesileyle tebrik etti.

Acil Durumlar alanında Ermenistan-Gürcistan işbirliğine ve ayrıca Gürcistan İçişleri Bakanlığı ile işbirliğine değinerek, bölgede yürütülen çalışmaları takdir edildi.

Taraflar, sismik güvenlik alanında işbirliğini yoğunlaştırma ve bir deneme projesi olarak Javakhk bölgesinin sismik rejimi, veri analizi ve alışverişi çalışmasını yürütme konusunda anlaştılar.

Görüşmede tarafları ilgilendiren bir çok başka konu da ele alındı. Büyükelçi Giorgi Sharvashidze kabul için teşekkür etti ve işbirliğinin pekiştirilmesine yönelik çalışmalara destek vermeye hazır olduğunu ifade etti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+