​Beyoğlu`nda Cesur Değişim grubu seçmenle buluştu - Gündem
20 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արագած / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

08 Mart 2023  

​Beyoğlu`nda Cesur Değişim grubu seçmenle buluştu -

​Beyoğlu`nda Cesur Değişim grubu seçmenle buluştu ​Beyoğlu`nda Cesur Değişim grubu seçmenle buluştu

Beyoğlu Üç Horan Kilisesi Vakfı'nın yönetimine aday olan gruplardan 'Beyoğlu’nda Cesur Değişim' ekibi, seçmenlerle buluştu.

6 Mart Pazartesi akşamı Feriköy Nazar Şirinoğlu Salonu’nda gerçekleşen buluşmaya, AKP MKYK Üyesi Dr. Sevan Sıvacıoğlu, Eski Surp Haç Tıbrevank Lisesi Vakfı Başkanı Prof. Dr. Toros Alcan, Kalfayan Yetimhanesi Vakfı Eski Başkanı Diana Kamparosyan ve seçmenler katıldı.

Grubun Başkan adayı Şeyda Ergan Nanyan, seçime Aydınlık Gelecek grubu ile girdiğini hatırlatarak, grupların birleşmesi yönünde çaba sarf ettiğini ancak sonuç elde edemediğini söyledi. Nanyan şöyle konuştu:

“Şahıs olarak birleşme için çok çalıştım. Görüş ayrılıklarından dolayı ayrıldım. Vakıflarla işbirliği gerekiyor. Şeffaflık herkesin ağzına pelesenk olmuş. Asıl şeffaflık burada başlıyor. Büyük kurumlar böyle yönetilir. Süs olmak istemedim. Kurumları dolaştım, kadınlarla görüştüm. Bu propaganda değil, tanışma. İlk toplantım Samatya’da oldu. Hayatımın dönüm noktası oldu. Kadınlar oyun kurucu olmak istediklerini söylediler. Ben başından beri yanlış yapmışım. Liderlik için kapıları zorlayın. Oyun kurucu olun, beklemeyin. Çok iyi bir takımla yan yana geldik.”

Nanyan’dan sonra grup üyeleri kendini tanıtarak konuşmalar yaptı.

Grup üyesi Sayat Sahakoğlu “Gençlere geçmişte sunulan imkanlar şimdi sunulmuyor. Gençler için mücadeleye giriyoruz” dedi.

Levon Bağış, Şeyda Ergan Nanyan’ın davetiyle gruba dahil olduğunu söyledi. Gençlerin umursamadığını ve haklı olduğunun altını çizen Bağış, “Burada olmayı çok önemsiyorum. Aramızdaki teknoloji farkı inanılmaz. Onlar bu teknolojinin içinde doğdular” dedi.

Artun Gebenlioğlu, öğretmen olduğu için gençlerle sıkça konuştuğunu ve kaygılarını anladığını söyledi:

“Gençlerin hepsinin ihtiyaçları farklı. Vakıflarımız Ermeni kültürünün en önemli mirası. Sadece maddi mirası kapsamıyor. Kültürel mirası da içeriyor. Vakıf gençlik komisyonu kurmak istiyoruz. Gençler bir araya gelecek. Bu miras herkesin paylaştığı bir sorumluluk.”

Arda Sepetci, toplumda faydalı işler yapmak için Sarı Liste’de yer aldığını belirtti.

Sevan Şant Türker, Nanyan’ın işin içinde olmasının kendisi için önemli olduğunu söyledi:
“Gençler suçlanıyorlar, neden ilgi göstermiyorlar diye. 10 yılda bina, para konuşmaktan insanı konuşmayı unuttuk. Sayımız azalıyor, okullarımız azalıyor. İnsana katkı yapmak üzere odaklanmış durumdayız. Katkı vermek için geliyoruz.”

Arsen Hubeseryan, hukuk ve siyaset eğitimi alması nedeniyle toplum meselelerinden uzaklaşma şansının olmadığını söyledi:
“Grup hukuksal açıdan varlıkları korumak için aksiyon alacak. Buna önem veriyoruz. Çok ciddi tüzel kişilik sorunlarımız var. Güçlü bir hukuk komisyonu kuracağız. Ben ve Aziz Kap varız. Sayı olarak yeterli değil. Genç arkadaşlarımızı bu komisyona dahil edeceğiz. Meslek büyüklerimize danışacağız. Sadece Üç Horan Vakfı için değil bütün topluma iyi gelecektir.”

Sayat Temelci, gençlere ve yaşlılara; Esayan Okulu’nun da gelişimine katkı sunmak için burada olduğunu söyledi.

Op. Dr. Karin Bozkurt “Güçlü bir bayan liderle yolumuz kesişti. Kendimi çok şanslı addediyorum. Benden çok özverili, fedakârlık yapacak biriyle yollarımız kesişti. Güçlü bir liste oluşturduk. Eğitim için nelerin gerektiğini bilen biriyim. Elimde proje olmamış olabilir mi? Hayatım bir proje. Ben bir projeyim. Tokatlıyan Han’ı daha iyi proje ile değerlendiremez miyiz?

Buradaki her arkadaşım bir proje. Genç yönetici arkadaşlarla yola devam edeceğiz.” diye konuştu.

Jülyet Kostanoğlu, burada olduğu için mutlu olduğunu söyleyerek gelenlere teşekkür etti. Grubunu ‘rüya takım’ olarak nitelendiren Kostanoğlu, topluma borcu olduğunu ve bu borcu ödemek için seçimde yer aldığını belirtti.

Ani Zabel Pınarbaşı da “Toplumdan uzaklaşmış gençleri cemaate çekmek zor oluyor. Okul sonrası derneklerin önemi çok büyük. Gençler bir araya gelerek faaliyet yapmakta zorlanıyor. Mesleki yeterlilik üzerine çalışmalar yapacağız” ifadelerini kullandı.

Milena Timurcuoğlu, yönetime seçilecek ekibin elini taşın altına koyması gerektiğini söyleyerek “Çocuklar ve gençler için bunu yapmak gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Kamer Dikran Alyanakyan, gençlerin anlatmaları gerektiğini, yönetime geldikleri taktirde kapılarının sürekli açık olacağını söyleyerek, “Geleceği birlikte inşa edelim. Çekinmeyin, konuşun. Sizi anlamamızı sağlayın” dedi.

Aziz Kap, böyle bir ekibin parçası olmaktan onur duyduğunu söyledi. Seçimin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi yönünde girişimlerde bulunan Sıvacıoğlu’na teşekkür etti.

Şahan Armağan, “Bir şey yapılmasının zamanı geldi. Burada kendimiz için çalışmıyoruz. Eğitimi önde tutarak başarılı nesiller yetiştirmek önemli. Daha güçlü bir şekilde yaşayabiliriz” dedi.

Masis Mirzahanyan da gençleri dinlemek istediklerini söyledi.

Şeyda Ergan Nanyan, “Bir oyunuz var. Gidin kullanın, kullandırtın!” çağrısında bulundu ve “Seçilirsek de seçilmesek de ekibi kaybetmemek lazım” diyerek sözlerini tamamladı.

Toplantının sonunda grup, halktan gelen soruları yanıtladı.

Toplantıda katılımcılar arasında bulunan Sevan Sıvacıoğlu ve Toros Alcan da konuşmalar yaptı. Sıvacıoğlu, seçimler vesilesiyle insanların birbirlerini yakından tanıma fırsatı elde ettiğini söyledi. Alcan, ortak mutabakat metnine ihtiyaç duyulduğunu söyleyerek kadın aklı ve gücünün önemli olduğunu ifade etti ve gruba seçimde başarılar diledi.

Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+