​Agos Gazetesi: Altı liste üç horan için yarışıyo - Gündem
17 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ասակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

12 Mart 2023  

​Agos Gazetesi: Altı liste üç horan için yarışıyo -

​Agos Gazetesi: Altı liste üç horan için yarışıyo ​Agos Gazetesi: Altı liste üç horan için yarışıyo

Beyoğlu Üç Horan Vakfı için Ermeni toplumu bu Pazar sandık başına gidiyorA-A+Agos Gazetesi, Beyoğlu Üç Horan Vakfı için bu Pazar düzenlenecek olan seçimi manşetine taşıdı:

"Hatırlanacağı üzere 25 Aralık'ta yapılması gereken seçim öncesinde dönemin Seçim Tertip Heyeti'nin kararları tepkilere neden olmuş, heyetin istifasıyla seçim ertelenmişti. VGM kararıyla oluşan yeni Seçim Tertip Heyeti 12 Mart için seçim kararı almıştı. Bu Pazar altı ayrı liste yarışacak: Beyaz, Sarı, Kırmızı, Pembe, Mavi ve Yeşil. Seçime blok sistemiyle gidiliyor.

Sandıklar Feriköy, Samatya, Ortaköy ve Büyükdere kiliseleri ile Esayan ve Karagözyan okullarına kurulacak. Oy verme işlemi sırasında 'dijital mükerrer oy engelleyici' kullanılacak. Üç Horan, Ermeni toplumu içinde mülk açısından en zengin vakıflardan biri.. Vakfın mülkleri arasında Esayan Lisesi, Tokatlıyan Han, Üç Horan Kilisesi, Şişli Ermeni Mezarlığı da var. Mülklerin tam listesi net olarak bilinmiyor. Kazanan grup önemli bir mülk grubunu da yönetecek. "

Bu haber odatv kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (odatv) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(odatv). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+