​Savunma Bakanı Papikyan: Ermenistan sınırında herhangi bir yığılma kaydedilmemiştir - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

16 Mart 2023  

​Savunma Bakanı Papikyan: Ermenistan sınırında herhangi bir yığılma kaydedilmemiştir -

​Savunma Bakanı Papikyan: Ermenistan sınırında herhangi bir yığılma kaydedilmemiştir ​Savunma Bakanı Papikyan: Ermenistan sınırında herhangi bir yığılma kaydedilmemiştir

Ermenistan Savunma Bakanı Suren Papikyan, tırmanma tehlikesinin devamlı mevcut olduğunu ifade etti. Onun sözlerine göre: "Ülkemizin her milimetresini ne pahasına olursa olsun korumaya hazırız."

Papikyan, Azerbaycan silahlı kuvvetlerinin sınırda yığıldığına dair haberlere değinerek; "Savunma Bakanlığı Dağlık Karabağ çevresindeki birikimlerle ilgili sürekli açıklamalar yapıyor. Ayrıca, Rus barış güçleri bu konuda her gün bilgiler sunuyor. Ermenistan sınırına gelince, şu anda kaydedilen bir yığılma yok, ancak bu, dikkatli olmamamalıyız anlamına gelmiyor.” bildirdi.

Papikyan, Ermenistan'ın savaşa hazırlanmadığını da vurguladı. Papikyan “Barış gündemimizden sapmıyoruz ama bu, ülkemizin sınırlarının veya toprak bütünlüğünün tartışılabilir olduğu anlamına gelmiyor” dedi.


Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+