​Temsilciler Meclisi`nin yaklaşık 70 üyesi Azerbaycan`a askeri yardımı durdurma çağrısında bulundu - Gündem
20 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Արագած / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

25 Mart 2023  

​Temsilciler Meclisi`nin yaklaşık 70 üyesi Azerbaycan`a askeri yardımı durdurma çağrısında bulundu -

​Temsilciler Meclisi`nin yaklaşık 70 üyesi Azerbaycan`a askeri yardımı durdurma çağrısında bulundu ​Temsilciler Meclisi`nin yaklaşık 70 üyesi Azerbaycan`a askeri yardımı durdurma çağrısında bulundu

ABD Kongresi Temsilciler Meclisi'nin her iki partiden 69 üyesi bir kez daha Azerbaycan'a askeri yardımın durdurulması, Artsakh ve Ermenistan'a 150 milyon dolar yardım gönderilmesi çağrısında bulundu.

Kongre Ermeni Komitesi'nin kurucusu ve eş başkanı Frank Palon’un bu girişimi çerçevesinde Meclis üyeleri, 2024 dış yardım yasa tasarısının ABD Temsilciler Meclisi versiyonunu hazırlamaya başlamış olan Dış Operasyonlar Ödenekleri Alt Komitesi Başkanı Mario Diaz Balarti ve alt komite sıralama üyesi Barbara Lee'ye bir mektup gönderdi.

Mektupta şu ifadelere yer verildi:

"ABD tarafından Azerbaycan'a sağlanan kesintisiz askeri yardım Azerbaycan saldırganlığı için bir “geçiş belgesi” ve yeşil ışık anlamına geliyor. Başkan Biden'ın görev süresinin ilk gününde bu durmalıydı. Kendisi Aliyev'i silahlandırmanın ve ona yardım etmenin sert bir eleştirmeni olarak göreve başladı.

ABD Ermeni Davası Komitesi Başkanı Aram Hamparyan, "Eğer başkanımız doğru olanı yapmazsa Kongre harekete geçmelidir" dedi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+