​Bagheri: İran’ın siyasi önceliklerinde Ermenistan’ın büyük önemi var - Gündem
21 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Փայլածու

Gündem :

23 Mart 2023  

​Bagheri: İran’ın siyasi önceliklerinde Ermenistan’ın büyük önemi var -

​Bagheri: İran’ın siyasi önceliklerinde Ermenistan’ın büyük önemi var ​Bagheri: İran’ın siyasi önceliklerinde Ermenistan’ın büyük önemi var

Ermenistan’ın başkenti Yerevan’da bulunan İran Dışişleri Bakan Yardımcısı düzenlediği basın toplantısında kendi ülkesini barış ve güvenliğin tesis edilmesinde güvenilir bir ortak olarak nitelendirdi.

Fars haber ajansının aktardığı bilgilere göre İran Dışişleri Bakanı siyasi yardımcısı Ali Bagheri, komşularla ilişkilerin geliştirilmesinin İran dış politikasının önceliklerinden biri olduğunu ve bu politikada Ermenistan'ın büyük önem taşıdığını belirtti.

Bagheri, İran'ın bölgede istikrarlı barışın tesisi konusundaki kararlı duruşunun Ermeni yetkililerle paylaştığını belirterek, İran'ın barış ve güvenliğin tesis edilmesinde her zaman güvenilir bir ortak olduğunu sözlerine ekledi.

Bagheri açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bölge ülkeleri barış ve istikrarın garantörüdür ve dış güçlerin varlığı istikrar ve barışı garanti edemez, çünkü bu güçler başka amaçların peşindedir."

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+