​Nazar Hançer`i kaybettik - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

29 Mart 2023  

​Nazar Hançer`i kaybettik -

​Nazar Hançer`i kaybettik ​Nazar Hançer`i kaybettik

Şişli Spor Kulübü üyesi, Hamahaygagan Oyunları Organizasyon Komitesi üyesi, eski sporcu Nazar Hançer hayatını kaybetti.

Ermeni toplumu içindeki spor faaliyetlerinde hayli aktif olan Hançer, 29 Mart Çarşamba günü sabaha karşı geçirdiği kalp krizi sonucu 75 yaşında vefat etti.

Türkiye-Ermenistan arasında spor branşlarında köprü görevini de üstlenen Hançer, İstanbul’da yapılan atletizm şampiyonalarına katılan Ermenistan kafilesiyle her zaman yakından ilgileniyordu.

1947 yılında Sivas’ın Gemerek ilçesi Dendil köyünde doğan Nazar Hançer, Karagözyan ve Surp Haç Tıbrevank Lisesi’nde eğitim gördü. Şişlispor’da kısa bir süre boksla ilgilenen Hançer, daha sonra kulüpte yönetici olarak görev aldı. Hançer, bir dönem Taksim Spor Kulübü’nde sporcu ve yönetici olarak görev yürüttü. Nazar Hançer, sanat tarihi alanında çalışmalarıyla bilinen Elmon Hançer’in eşi ve iki evlat babasıydı.

Şişlispor’dan paylaşım
Şişlispor, Nazar Hançer’in vefatının ardından sosyal medya hesaplarından bir paylaşımda bulundu.

Paylaşımda “1 Nisan’da 76. Doğum gününü kutlayacağımız, değerli büyüğümüz, çınarımız, emektarımız, gerçek bir spor sevdalısı, hepimizin üzerinde emeği olan sevgili abimiz Nazar Hançer’i kaybettik. Üzüntümüz tarifsiz. Toplum emekçisi, Hamahaygagan Olimpiyat Komitesi Üyesi, Kulübümüz’ün 13 numaralı üyesi, yöneticisi, antrenörü, abisiydi. Sadece bizler kaybetmedik. O bir elçiydi Ermenistan-Türkiye arasında mekik dokur, yüzlerce Ermenistanlı sporcuyu misafir eder ve en iyi şekilde tanıtır ve destek olurdu” dendi.

Kulüp Başkanı Alen Tekbıçak da “7 gün 24 saat ne zaman arasam yanıtsız bırakmayan, destek olan, bilgi birikimini aktaran bir ağabey yönetici ve baba şefkatiyle en büyük güç kaynağım ve akıl hocam olmuştur. Kaybımız çok büyük, yeri doldurulamayacak güzel insan ışıklarda uyu. Seni çok özleyeceğim. Աստուած հոգին լուսավորէ” ifadelerini kullandı.

Bu haber agos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (agos) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(agos). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+