​Biden, Ermenistan ile Azerbaycan arasında kalıcı bir barışa desteğini yeniden teyit ediyor - Gündem
18 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մասիս / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

30 Mart 2023  

​Biden, Ermenistan ile Azerbaycan arasında kalıcı bir barışa desteğini yeniden teyit ediyor -

​Biden, Ermenistan ile Azerbaycan arasında kalıcı bir barışa desteğini yeniden teyit ediyor ​Biden, Ermenistan ile Azerbaycan arasında kalıcı bir barışa desteğini yeniden teyit ediyor

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Jo Biden, Newvruz Bayramı münasebetiyle Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e tebriklerini sundu.

Tebrik mesajında Washington'un Bakü ile Yerevan arasında kalıcı bir barışa ulaşmasına destek vermesi bir kez daha vurgulandı.

“APA” bildirdiğine göre, tebrik mesajında şu ifadelere yer verildi: “Amerika Birleşik Devletler, Azerbaycan-Ermenistan arasında Güney Kafkasya’da gelecek nesillerin güvenliğine ve refahına katkıda bulunacak kalıcı barışa desteğini yeniden teyit ediyor.”

Hatırlanacağı üzere, 14 Mart'ta Ermenistan başbakanı Nikol Paşinyan'ın düzenlediği basın toplantısında Azerbaycan-Ermenistan sınır hattı ve Dağlık Karabağ tüm sınır hattı boyunca çatışma olasılığını büyük olduğunu belirtildi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+