​Papa Françesko Hastaneye Kaldırıldı - Gündem
24 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

30 Mart 2023  

​Papa Françesko Hastaneye Kaldırıldı -

​Papa Françesko Hastaneye Kaldırıldı ​Papa Françesko Hastaneye Kaldırıldı

Uluslararası Çalışma Örgütü’nden Deprem Bölgelerinde Acil İstihdam Uyarısı30 MART 2023ABD’de Okul Saldırısı: 3’ü Çocuk, 6 Kişi Yaşamını Yitirdi30 MART 2023Bilge Kadın Hizmeti “Elem Haftası ve Yakarış” için Dua Etti30 MART 2023Papa Françesko Hastaneye Kaldırıldı30 MART 2023Fransız Kilisesi Tahrip Edildi29 MART 2023Papa Françesko, nefes darlığı şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. Papa’nın solunum yolu enfeksiyonu geçirdiği ve birkaç gün hastanede kalacağı açıklandı.

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Françesko’un bazı rutin kontroller için Roma’daki Gemelli Hastanesi’ne kaldırıldığı bildirildi.

Vatikan Basın Sözcüsü Matteo Bruni, yazılı açıklamasında, “Papa Françesko, son günlerde yaşadığı nefes darlığı sebebiyle bugün öğleden sonra bazı tıbbi kontroller için Gemelli Polikliniği’ne gitti. Burada yapılan tetkikler, kendisinin birkaç gün hastanede uygun tedavi görmesini gerektirecek solunum yolu enfeksiyonu (Covid-19 değil) geçirdiğini ortaya koydu. Papa Françesko, rahatsızlığı dolayısıyla kendisine gönderilen mesajlardan ve gösterilen yakınlıktan, dualardan etkilendi ve minnettarlığını belirtti” dedi.

İtalyan basını, Papa’nın önümüzdeki günlerde katılması planlanan etkinliklerinin iptal edildiğini yazdı.

2013’te Katolik Kilisesi’nin 266. Papası olarak seçilen Papa Françesko’nun, henüz çocukken geçirdiği enfeksiyon sebebiyle tek akciğeri bulunuyor.

86 yaşındaki Papa, ocak ayı sonunda verdiği bir demeçte, sağlık durumunun iyi ve yaşına göre normal olduğunu belirtmişti.

Papa Françesko, son olarak 4 Temmuz 2021’de yine aynı hastanede kalın bağırsak operasyonu geçirmiş ve 10 gün boyunca hastanede gözlem altında kalmıştı.

Bu haber sat7turk kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (sat7turk) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(sat7turk). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+