​Forbes: Ermenistan`da herkes için bir şeyler var - Gündem
19 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Մթացեալ

Gündem :

31 Mart 2023  

​Forbes: Ermenistan`da herkes için bir şeyler var -

​Forbes: Ermenistan`da herkes için bir şeyler var ​Forbes: Ermenistan`da herkes için bir şeyler var

Ünlü Forbes dergisi "Ermenistan'ı ziyaret etmek için 10 neden: herkes için bir şeyler var" başlıklı yazıda Ermenistan’daki gezilecek yerleri ile yiyecek ve içeceklerini anlattı.

Dergi Ermenistan’ı ziyaret etme sebeplerini şöyle özetledi “Lezzetli yemekler, UNESCO dünya mirası listesinde yer alan anıtlar, dünyaca ünlü konyak - her zaman seveceğiniz bir köşe bulacağınız bir ülke”.

Ermenistan’ın, UNESCO dünya mirası listesinde yer alan Haghpat ve Sanahin manastır kompleksleri, Eçmiadzin katedrali ve kiliseleri, Zvartnots tapınak kalıntıları, Geghardavank gibi anıtlara ev sahipliği yaptığını söylenen makalede ülkenin güzel bir doğaya sahip olup dağcılık için iyi fırsatlar sunduğunu vurgulandı.

Yazının devamında ‘Bunun dışında Ermenistan'da Sevan Gölü'nü mutlaka ziyaret etilmeli ve Ararat dağının güzel manzarasına bakılmalı. Anıtlar arasında “ Ana Ermenistan” heykeli öne çıkıyor. Ermeni konyağı tüm dünyada biliniyor ve Ermeniler binlerce yıl üzüm yetiştirerek mükemmel şarap elde ettiler. Ermenistan'da su temiz ve soğuktur’ ifadelerine yer verildi.

Ermenistanda yetiştirilen lezzetli meyveler ve pişirilen lavaş ekmeği de makalede yerini bulmuştur.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+