​Başepiskopos Krikor: Suriye’deki Çocuklarımızı Selamlıyorum - Gündem
21 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

09 Nisan 2023  

​Başepiskopos Krikor: Suriye’deki Çocuklarımızı Selamlıyorum -

​Başepiskopos Krikor: Suriye’deki Çocuklarımızı Selamlıyorum Hangi Zorluklarla Karşılaşırlarsa Karşılaşsınlar Vatanlarını İnşa Edecekler

İskenderiye Piskoposu Başpiskopos Krikor Koussa, Ermeni Katoliklerine Suriye’nin bir barış ve sevgi ülkesi olduğu ve öyle kalacağı ve halkının kendilerine dışarıdan dayatılan savaşı kazanarak ülkelerini yeniden inşa edecekleri konusunda güvence verdi.

Bu, Kahire’deki Aziz Teresa Çocuk İsa Ermeni Katolik Kilisesi’ndeki görkemli Kıyamet Günü kutlamalarından sonra geldi.

Başepiskopos Koussa, “Suriye’deki evlatlarımızı selamlıyorum ve diyorum ki biz bir halkız, hangi zorluklarla karşılaşırsak karşılaşalım, bize karşı açtıkları bu savaştan ayağa kalkacağız ve son zamanlarda meydana gelen ve bir trajediye daha eklenen depreme rağmen biz yapan ve yıkmayan yaşayan bir halkız” dedi.

Piskopos Koussa, Suriye liderliğini Paskalya, Ramazan ayı ve yaklaşan Ramazan Bayramı münasebetiyle tebrik ederek, bu bayramların Suriye’ye sevgi, anlayış ve birliktelik içinde dönmesini temenni etti.

Bu haber sana kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (sana) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(sana). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+