Ermenistan-Kars sınırındaki Kharkiv köyünde yeni bir Ermenistan bayrağı dikildi - Gündem
22 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

11 Nisan 2023  

Ermenistan-Kars sınırındaki Kharkiv köyünde yeni bir Ermenistan bayrağı dikildi -

Ermenistan-Kars sınırındaki Kharkiv köyünde yeni bir Ermenistan bayrağı dikildi Ermenistan-Kars sınırındaki Kharkiv köyünde yeni bir Ermenistan bayrağı dikildi

Türkiye - Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabeleri'nin karşısında, Ermenistan’ın Shirak idari bölgesi Kharkiv köyünde yeni bir Ermenistan bayrağı dikildi.

A+A-Ermeni haber ajansından edinilen bilgiye göre : Ermenistan’ın Shirak idari bölgesinde ve Kars sınırına yakın noktada bulunan Kharkiv köyünde yeni bir Ermenistan bayrağı yerleştirildi.

Shirak Valiliği'nin bildirdiğine göre, bayrak Şirak Valisi Mushegh Muradyan, Ani İlçe Başkanı Arman Saribekyan'ın girişimiyle dikildi, etkinliğe bölge ve yerel yönetim yetkilileri, temsilcileri de katıldı.

Shirak Valisi, "Ermeni halkının kararlılığının ve iradesinin, zorluklar karşısında eğilmemesinin ve vatanseverliğinin ifadesi olarak Ermeni bayrağı her zaman sınırda dalgalanmalıdır" dedi.


Bu haber gazetekars kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (gazetekars) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(gazetekars). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+