​Kenya`da kiliseye baskın: 4 kişi ölü bulundu - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

15 Nisan 2023  

​Kenya`da kiliseye baskın: 4 kişi ölü bulundu -

​Kenya`da kiliseye baskın: 4 kişi ölü bulundu ​Kenya`da kiliseye baskın: 4 kişi ölü bulundu

Kenya'da bir kiliseye düzenlenen baskında dört kişi ölü bulundu. Ölenlerin 'bu dünyada işlerinin bittiği' söylendikten sonra kendilerini aç bırakarak 'ölümü beklediği' açıkland

Doğu Afrika ülkesi Kenya'da polis, bir kişinin 'şüpheli faaliyetler yürütüldüğü' yönündeki ihbarının üzerine Kilifi ilçesindeki Good News International Kilisesi'ne baskın düzenledi. Kiliseye yapılan baskında dört kişi ölü bulundu. Kenya polisi, hayatını kaybedenlerin açlıktan öldüğünü doğruladı.

Reuters'ın haberine göre, 'radikalleşmiş' 15 kişiyi ölüm orucuna girdikleri kiliseden kurtardığını açıklayan polis, kurtarma sürecinde dört kişinin öldüğünü söyledi. Malindi Savcısı Charles Kamau, "Bir kilise mensubunun kendilerine bu dünyada işlerinin bittiğini söylemesinin ardından artık ölüp yaradanı görmeyi bekliyorlardı" dedi.

ALTI KİŞİNİN DURUMU KRİTİK
Baskında 11 kişinin kurtarıldığı, kurtarılan altı kişinin açlıktan bir deri bir kemik kaldığı ve durumlarının kritik olduğu bildirilirken, benzer durumda başka kişilerin de olabileceği ihtimalini inceleyen polis, daha önce de aynı bölgede iki erkek çocuğun ölümü ile bağlantılı olarak mart ayında tutuklanan, ardından serbest bırakılan Makenzie Nthenge isimli kilise mensubunu olaydan sorumlu tuttu. Kurtarılan kişiler hastanede tedavi altına alındı.

AA'nın polis raporlarından aktardığına göre, Kenya’da son yıllarda şiddet ve suç teşkil eden faaliyetler yürüten tarikatların sayısında ciddi artış gözleniyor.

Bu haber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı () ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+