​Robert Menendez: Dağlık Karabağ`da zarar görenlere daha çok insani yardım göndermeyi ısrar ediyorum - Gündem
23 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Ծմակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

22 Nisan 2023  

​Robert Menendez: Dağlık Karabağ`da zarar görenlere daha çok insani yardım göndermeyi ısrar ediyorum -

​Robert Menendez: Dağlık Karabağ`da zarar görenlere daha çok insani yardım göndermeyi ısrar ediyorum ​Robert Menendez: Dağlık Karabağ`da zarar görenlere daha çok insani yardım göndermeyi ısrar ediyorum

ABD Senatosu'nun Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı, Senatörü Bob Menendez Ermeni Soykırımının 108. yıldönümü münasebetiyle organize edilmiş törende konuştu. Menendez eşinin dedesi Ermeni Soykırımının kurbanlarından birisi olduğunu hatırlatarak, “Biz sadece 1.5 milyon şehidinin nasıl öldüğünü değil hem de nasıl yaşadığını hatırlıyoruz. Ermeni tarihi ve kültüründe onların katkısı bugüne kadar yaşıyor”, dedi.

Aynı zamanda Menendez, Azerbaycan'ın saldırıları hakkında da konuşup ABD'nin Azerbaycan'a askeri ve başka alanlarda destek vermesinin kabul edilemez olduğunu vurguladı.

2020 yılının Azerbaycan tarafından başlatılmış Artsakh savaşının ardından Dağlık Karabağ'daki 100 bin Ermeni yerinden edilmiş.

Menendez, “Bana göre Birleşmiş Devletlerin tepkisi kabul edilemez. Ben yalnız Ermenistan'da değil, hem de Dağlık Karabağ'da zarar görenlere daha çok insani yardım göndermeyi ısrar ediyorum”, ifadelerini kullandı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+