​Ermenistan: Gerekirse sınırda yeni bir köprü inşa ederiz - Gündem
20 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Արագած / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

22 Nisan 2023  

​Ermenistan: Gerekirse sınırda yeni bir köprü inşa ederiz -

​Ermenistan: Gerekirse sınırda yeni bir köprü inşa ederiz ​Ermenistan: Gerekirse sınırda yeni bir köprü inşa ederiz

Ermenistan Bölgesel Yönetim ve Altyapı Bakanı Gnel Sanosyan, Türkiye- Ermenistan sınırındaki Margara (Alican) köprüsünün iyi bir durumda ve kullanılmaya hazır olduğunu dedi.

Sanosyan konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Margara köprüsünün çalışmalarının bir kısmını bizim denetimimizde. Biz incelemeler yaparak köprünün iyi bir durumda ve kullanılmaya hazır olduğunu söyleyebiliriz. Köprünün tek sorunu çok dar ve tek yönlü trafiğe uygun olmasıdır. Gelecekte eğer gerekirse genişletiriz ya da yeni bir köprü inşa ederiz ama bence ikincisini inşa etmek daha doğru olur”

Türkiye ve Ermenistan normalleşme sürece çerçevesinde yaz mevsimi başlamadan kara sınırını üçüncü ülke vatandaşlarına ve diplomatik pasaport sahiplerine açmaya hazırlanıyor.

Iğdır yakınındaki Margara (Alican) sınır kapısı ise Ermenistan'ın Türkiye'ye deprem sonrası yardım gönderdiği dönemde yıllar sonra ilk kez kullanılmış, Ermenistan'ın yardım TIR'ları bu kapıdan Türkiye'ye girmiş ve dönmüştü.
Bu haber agos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (agos) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(agos). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+