​Joe Biden yine soykırım dedi! Hükümet`ten zayıf açıklama geldi! - Gündem
24 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Այգ

Gündem :

24 Nisan 2023  

​Joe Biden yine soykırım dedi! Hükümet`ten zayıf açıklama geldi! -

​Joe Biden yine soykırım dedi! Hükümet`ten zayıf açıklama geldi! ​Joe Biden yine soykırım dedi! Hükümet`ten zayıf açıklama geldi!

ABD Başkanı Biden soykırım yalanana yine sahip çıktı. Biden'ın açıklaması üzerine Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ABD ve Biden'ın ismi dahi geçmemesi, Sözde Ermeni soykırımı yasa tasarısına ilişkin bir açıklama yapılmaması dikkat çekti.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD Başkanı Joe Biden'ın Ermeni Soykırımı Yalanına sahip çıkması üzerine "Tarihi çarpıtmaya yeltenen siyasi şarlatanlar yine sahnede" açıklaması yaptı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama ise şu şekilde:

24 Nisan 2023 Tarihinde Bazı Ülkelerin Hükümet Yetkililerince Yapılan Beyanlar Hk.

"1915 olayları konusunda gerçeklerle ve uluslararası hukukla bağdaşmayan talihsiz açıklamalar, tarihi siyasi saiklerle yeniden yazmaya yeltenen beyhude çabalardır.

Hiç kimse unutmamalıdır ki, 1915 olayları siyasetçilerin kendi gündemlerine ve iç siyasi mülahazalarına göre tanımlanamaz. Böyle bir yaklaşım, ancak tarihin tahrif edilmesine yol açar. Bu taraflı tutumlarını sürdürmekte ısrar edenler, tarihte ucuz siyasi fırsatçılar olarak anılacaktır.

Bizim açımızdan hükümsüz olan bu açıklamaları reddediyor, bu yanlışta ısrar edenleri en şiddetli şekilde kınıyoruz. Hiç kimse ve hiçbir kuruluş, Türkiye’ye kendi tarihiyle ilgili ders veremez.

Dar görüşlü siyasi hesaplara hizmet eden ve tarihten husumet çıkarmaya çalışan bu çevreleri, yaptıkları bu vahim hataları düzeltmeye, önerdiğimiz Ortak Tarih Komisyonu’nu desteklemeye ve ülkemizin öncülük ettiği bölgesel barış ve işbirliği çabalarına katkıda bulunmaya çağırıyoruz."

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ABD ve Biden'ın ismi dahi geçmemesi, Sözde Ermeni soykırımı yasa tasarısına ilişkin bir açıklama yapılmaması dikkat çekti.

Bu haber aydinlik kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (aydinlik) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(aydinlik). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+