​İsveç Parlamentosu Üyesi Söder: `Türkiye, Ermeni Soykırımı`nı tanımalı` - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

25 Nisan 2023  

​İsveç Parlamentosu Üyesi Söder: `Türkiye, Ermeni Soykırımı`nı tanımalı` -

​İsveç Parlamentosu Üyesi Söder: `Türkiye, Ermeni Soykırımı`nı tanımalı` ​İsveç Parlamentosu Üyesi Söder: `Türkiye, Ermeni Soykırımı`nı tanımalı`

İsveç Demokratları Partisi ve İsveç Parlamentosu Üyesi Björn Söder, Türkiye'nin Ermenistan ile ilişkilerini normalleştirmek için ilk adım olarak sözde "Ermeni Soykırımı"nı tanıması gerektiğini öne sürdü.

İsveç Demokratları Partisi ve İsveç Parlamentosu Üyesi Björn Söder, sözde "Ermeni Soykırımı"na ilişkin yorumlarda bulundu.

Björn Söder, Türkiye'nin Ermenistan ile ilişkilerini normalleştirmek için ilk adım olarak sözde "Ermeni Soykırımı"nı tanıması gerektiğini ileri sürdü.

Söder, iki ülke arasındaki ilişkilerde "ilerlemenin sağlanması için geçmişin kabul edilmesi" gerektiğini öne sürerek, "Türkiye ne olduğunu kabul etmeli. Bu, komşu Ermenistan ile ilişkileri normalleştirmenin ilk adımı olacaktır" dedi.

Söder, "Bu tür suçların önlenmesi ya da engellenmesine yönelik her türlü bireysel tartışma ya da eylem hepimizin barışçıl geleceğine bir katkıdır" ifadelerini kullandı.

Bu haber cumhuriyet kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (cumhuriyet) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(cumhuriyet). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+