​Kanada Dışişleri Bakanı: Biz Azerbaycan`a Laçin Koridoru`nu açma çağrısında bulunuyoruz - Gündem
21 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

26 Nisan 2023  

​Kanada Dışişleri Bakanı: Biz Azerbaycan`a Laçin Koridoru`nu açma çağrısında bulunuyoruz -

​Kanada Dışişleri Bakanı: Biz Azerbaycan`a Laçin Koridoru`nu açma çağrısında bulunuyoruz ​Kanada Dışişleri Bakanı: Biz Azerbaycan`a Laçin Koridoru`nu açma çağrısında bulunuyoruz

Kanada Dışişleri Bakanı Mélanie Joly Azerbaycan tarafından Laçin Koriduru'nda kontrol noktası konuşlandırmasına değinerek bu adım bütün bölgede barış sürecini ve istikrarı yok ettiğini dedi.

Bakan, “Kanada, Azerbaycan tarafından Laçin Koridoru'nda kontrol noktasının konuşlandırılmasından dolayı son derece endişeli. Bu yol Dağlık Karabağ ve yakın bölge arasında tek kara iletişimdir. Bu adım barış sürecini ve istikrarı bütün bölgede ihlal ediyor. Biz Azerbaycan'a Laçin Koridoru'nu açma çağrısında bulunuyoruz. İnsanların ve yüklerin serbest geçişi için koridor aç kalmalı”, ifadelerini kullandı.

Ayrıca, Joly tarafların müzakereleri yeniden başlama ve sınırlar boyunca tırmanmasından ya da düşman eylemlerinden kaçınmayı sözlerine ekledi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+