​Rasmussen: ``Azerbaycan için siyasi ve ekonomi etkiler olmalı` - Gündem
24 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Երկրատես

Gündem :

29 Nisan 2023  

​Rasmussen: ``Azerbaycan için siyasi ve ekonomi etkiler olmalı` -

​Rasmussen: ``Azerbaycan için siyasi ve ekonomi etkiler olmalı` ​Rasmussen: ``Azerbaycan için siyasi ve ekonomi etkiler olmalı`

Eski NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen, Twitter hesabında Azerbaycan tarafından Laçın Koridoru’nun başlangıcında sınır kontrol noktası kurulmasına değindi.

“Azerbaycan tarafından böyle bir eskalasyonu endişe vericidir. Eğer Bakü uluslararası yükümlülüklerini ve Uluslararası Adalet Divanı'nın bağlayıcı nitelikte olan kararları gözardı etmeye devam ederse, o zaman siyasi ve ekonomik etkiler olmalı.”

Hatırlanacağı üzere Azerbaycan Aralık 12’den şu ana kadar sahte çevresel gerekçelerle Artsakh’ı (Dağlık Karabağ) dünyaya bağlayan tek otoyolu Laçin Koridoru kapatmaya devam ediyor. 2020 üçlü deklarasyonun hükümlerini tekrar kabaca ihlal ederek 23 Nisan’dan Laçin Koridoru'ndaki Hakari köprüsünü kapatıp yasadışı bir kontrol noktası kurdu.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+