​Fransa Dışişleri Bakanı Jermuk`ta AB misyonunun çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi - Gündem
25 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Արփող

Gündem :

01 Mayıs 2023  

​Fransa Dışişleri Bakanı Jermuk`ta AB misyonunun çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi -

​Fransa Dışişleri Bakanı Jermuk`ta AB misyonunun çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ​Fransa Dışişleri Bakanı Jermuk`ta AB misyonunun çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi

Fransa Dışişleri Bakanı Catherine Colonna resmi ziyaret çerçevesinde Ermenistan’da bulunuyor. Ermenistan’da bulunan Fransa Dışişleri Bakanı Jermuk şehrini ziyaret etti.

Ermenistan Güvenlik Konseyi Sekreteri Armen Grigoryan ve Ermenistan Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı Edvard Asryan da Jermuk’taydı.

Catherine Colonna, Ermenistan ile AB gözlem misyonu arasındaki işbirliğinin çok olumlu olduğunu ifade ederk açıklamasında şu sözlere yer verdi:

"Bu çalışma bizim için olumlu sonuçlar getiriyor. Gözlem çalışması sayesinde bize AB üyesi ülkeler için faydalı olan bilgileri yerden alma fırsatı veriyor. Bu bir gözlem görevi, silahlı bir görev değil, amaç sadece durumu izlemek ama her yine de mevcut gerilimi azaltmak için bir fırsat veriyor."

Ermenistan Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı Edvard Asryan ise Avrupa Birliği'nin Ermenistan'daki gözlem misyonunun çalışmalarını takdirle karşıladı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+