​Peskov: Üçlü anlaşmaların alternatifi yok - Gündem
24 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

04 Mayıs 2023  

​Peskov: Üçlü anlaşmaların alternatifi yok -

​Peskov: Üçlü anlaşmaların alternatifi yok ​Peskov: Üçlü anlaşmaların alternatifi yok

Rusya Cumhurbaşkanı Sözcüsü Dmitry Peskov, Ermenistan ve Azerbaycan arasındaki normalleşme konusunda herhangi bir desteğe, ancak sadece üçlü anlaşmaların temelinde desteğe memnuniyetle karşılayabileceğini vurguladı.

Peskov: “İki ülke arasındaki sorunların çözülmesine ve bölgedeki gerilimin azaltmasına yönelik bazı ortak eylemlerin ve adımların olabilecek işlenmesi Rusya ile birlikte imzalanan üçlü anlaşmaların temelinde mümkündür. Henüz normalleşmeye katkıda bulunacak başka yasal temeller yok. Dolayısıyla şu ana kadar bu üçlü anlaşmaların kesinlikle alternatifi yok.” ifadelerini kullandı.

ABD ve Ermenistan Dışişleri Bakanları arasında yapıldığı görüşmeye değinen Rusya Cumhurbaşkanı Sözcüsü, normalleşme temellerini baltalayan farklı tür girişimlerin olduğunun altını çizerek ABD’nin girişiminin bu tür olmamasını ümit ettiğini belirtti.

Hatırlanacağı üzere, Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan, ABD'li mevkidaşi Blinken ile 1 Mayıs'ta ABD başkenti Vaşintgon'da bir araya gelmişti. Taraflar, bölgesel istikrara, güvenliğe ve Azerbaycan-Ermenistan arasındaki ilişkilerin normalleşme sürecine ilişkin konulara ve Azerbaycan’ın Laçin Koridoru’nu yasadışı bir şekilde blokajı tutması sonucu ortaya çıkan insani krize değinmişti

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+