Financial Times։ Paşinyan ve Aliyev Brüksel’de görüşecek - Gündem
25 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ցրօն / Ժամ : Այգ

Gündem :

08 Mayıs 2023  

Financial Times։ Paşinyan ve Aliyev Brüksel’de görüşecek -

Financial Times։ Paşinyan ve Aliyev Brüksel’de görüşecek Financial Times։ Paşinyan ve Aliyev Brüksel’de görüşecek

Financial Times'ın bildirdiğine göre bu hafta sonunda Brüksel’de Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev arasında barış müzakereler yeniden başlayacak. Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel, Aliyev ve Paşinyan ile üçlü görüşme gerçekleştirecek.

Daha erken Prag’da Nikol Paşinyan Moskova’yı ziyaret edeceğini duyurdu.

Hatırlanacağı üzere, 1-4 Mayısta Washıngton’da ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken Ermenistan ve Azerbaycan Dışişleri Bakanlar ile üçlü müzakerelerin kapanış konuşmasında Ermenistan ve Azerbaycan arasında anlaşmanın görünür ve ulaşabilecek mesafede oluğunu belirtti. Taraflar birkaç ağır konular kapsamında ele aldı ve istikrar barış anlaşmasına ilişkin somut ilerleme kaydetti.

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı'na göre ABD’de düzenlenmiş görüşmede Ararat Mirzoyan ve Ceyhun Bayramov “Barış ve devletler arası ilişkiler hakkında” bazı maddelerinde karşılıklı anlayış ilerleme kaydetti, aynı zamanda “bazı çok önemli konulardarki pozisyonların farklı kaldığını kaydettiler.”

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+