​Nemesis heykelinin yerleştirilmesi iç meselemizdir, kimsenin karışmaya hakkı yok`` - Gündem
23 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ծմակ / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

10 Mayıs 2023  

​Nemesis heykelinin yerleştirilmesi iç meselemizdir, kimsenin karışmaya hakkı yok`` -

​Nemesis heykelinin yerleştirilmesi iç meselemizdir, kimsenin karışmaya hakkı yok`` ​Nemesis heykelinin yerleştirilmesi iç meselemizdir, kimsenin karışmaya hakkı yok``

Ermenistan Güvenlik Konseyi Sekreteri Armen Grigoryan, 9 Mayıs'ta "Haghtanak" (Zafer) parkında düzenlediği brifingde, "Nemesis"e katılanların anısına anıt dikilmesinin Ermenistan'ın iç meselesi olduğunu söyledi.

Grigoryan gazetecilerin verdiği sorusuna cevaben "Heykelin yerleştirilmesi Ermenistan'ın iç meselesidir ve buna kimsenin karışmaya hakkı yoktur" dedi.

Hatırlanacağı üzere Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu geçen hafta üçüncü kez 'Nemesis' anıtı hakkında konuştu ve özellikle şunları kaydetti: "Heykeli kaldırmazsanız mesele normalleşmem söz konusu olamaz, üstelik karşılık vermek için tedbirler de alırız."

Daha önce Türkiye'nin hava sahasını kapatmasının ardından Ermeni makamları anıtın dikilmesinin şehir yönetiminin kararı olduğunu açıklamış ve Ermenistan'nın dış politikasını ifade etmediğini açıklamıştı. Ermenisan Başbakanı ise heykelin dikilmesinin yerel yönetim düzeyinde alınmış "yanlış bir karar" olduğunu söyledi.

Yerevan Belediyesi anıtı yıkmak gibi bir niyetleri olmadığını bildirdi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+