​Ermenistan Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan`a güç kullanarak müzakere sürecini baltalamaya yönelik r - Gündem
15 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Արամազդ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

12 Mayıs 2023  

​Ermenistan Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan`a güç kullanarak müzakere sürecini baltalamaya yönelik r -

​Ermenistan Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan`a güç kullanarak müzakere sürecini baltalamaya yönelik r ​Ermenistan Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan`a güç kullanarak müzakere sürecini baltalamaya yönelik rezil girişimleri durdurmaya çağırdı

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan'ın Sotk yönünde tekrarlanan provokasyonlarına ilişkin bir açıklama yaparak, o ülkenin askeri-siyasi liderliğini güç kullanarak müzakere sürecini bozmaya yönelik "asılsız, haksız ve utanç verici girişimleri" durdurmaya çağırdı.

Dışişleri Bakanlığı’nın yaptığı açıklamasında

"11 Mayıs sabahı erken saatlerde Azerbaycan Silahlı kuvvetleri bir kez daha provokatif ve saldırgan eylemlere başvurarak Ermenistan Cumhuriyeti'nin egemen topraklarına havan ve top araçlarıyla ateş açtı. Ermeni tarafının yaralıları var.

Uluslararası hukukun temel ilkelerinden birinin - güç tehdidi veya güç kullanmama ilkesinin bu tekrarlanan ihlalleri, 2022 de dahil olmak üzere varılan anlaşmalarına yönelik Azerbaycan’ın küstah tutumunu gösteriyor.”

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Azerbaycan'ın durumu istikrarsızlaştırmaya yönelik bu eylemleri, aynı zamanda Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi için Washington'da yapılan görüşmeye, Brüksel ve Moskova'da planlanan görüşmelere, istikrar ve barışla ilgilenen uluslararası ortakların çabalarına da açık bir meydan okuma olduğunu ifade etti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+