​Paşinyan: Azerbaycan`ın eylemleri Washington`da kaydedilen ilerlemeyi bozmayı hedefliyor - Gündem
21 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

13 Mayıs 2023  

​Paşinyan: Azerbaycan`ın eylemleri Washington`da kaydedilen ilerlemeyi bozmayı hedefliyor -

​Paşinyan: Azerbaycan`ın eylemleri Washington`da kaydedilen ilerlemeyi bozmayı hedefliyor ​Paşinyan: Azerbaycan`ın eylemleri Washington`da kaydedilen ilerlemeyi bozmayı hedefliyor

Ermenistan Hükümeti’nin oturumunda Başbakan Nikol Paşinyan, Azerbaycan'ın Sotk yönündeki provokasyonu sonucunda oluşan durumu sundu ve Azerbaycan'ın eylemlerinin 1-4 Mayıs'ta Washington'da gerçekleştirilen müzakerelerde kaydedilen ilerlemeyi geçersiz kılmayı amaçladığını belirtti.

Bakü'nün 14 Mayıs'ta Brüksel'de üçlü formatta, 1 Haziran'da Kişinev'de beşli formatta yapılacak müzakereleri bozmayı da hedeflediğini sözlerine ekledi.

Başbakan’ın sözlerine göre elde edilen tecrübe şunu gösteriyor ki Azerbaycan’ın eylemleri müzakere sürecinde herhangi bir ilerlemeyi geçersiz kılmaya hizmet ediyor.

Paşinyan ayrıca, tırmanma Azerbaycan'ın tercihi değilse, herhangi bir yerel olayın mevcut bağlantıların doğrulanması ve bilgi alışverişi ile hızlı bir şekilde çözülebileceğini kaydetti.

Paşinyan, Bakü'nün ayrıca uluslararası toplumun dikkatini Laçin Koridoru'nda yeni bir yasadışı kontrol noktası kurmaktan uzaklaştırmayı ve yeni bir gerilim kaynağı yaratmayı amaçladığını kaydetti.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+