Son verileri görünce öfkelendi! Papa`dan ailelere evcil hayvan tepkisi - Gündem
24 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

15 Mayıs 2023  

Son verileri görünce öfkelendi! Papa`dan ailelere evcil hayvan tepkisi -

Son verileri görünce öfkelendi! Papa`dan ailelere evcil hayvan tepkisi Son verileri görünce öfkelendi! Papa`dan ailelere evcil hayvan tepkisi

İtalyada azalan nüfus oranlarıyla ilgili bir etkinliğe katılan Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco, evcil hayvanların çocuk yerine koyulmasını eleştirdi. Papa Francesco, Geçen yıl İtalyada sadece 393 bin yeni doğum gerçekleşti. Bu, gelecek için büyük endişe uyandıran bir veri dedi.© Haberler.com tarafından sağlanmıştırİtalya istatistik kurumunun verilerine göre geçen yıl ülkede 400 binin altında doğum, 700 binin üzerinde ölüm kaydedildi. 2022'de kadın başına düşen çocuk sayısı bin 24 oldu.

"GELECEK İÇİN BÜYÜK ENDİŞE UYANDIRAN VERİ"
Bugün Roma'da düzenlenen etkinlikte, doğum-ölüm sayıları arasındaki açığın rekor seviyeye ulaşmasına değinen Papa Francesco, "Geçen yıl İtalya'da doğumların tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştığını öğrendim: Sadece 393 bin yeni doğum gerçekleşti. Bu, gelecek için büyük endişe uyandıran bir veri" dedi.

"AZ ÇOCUK DOĞUYORSA UMUT DA AZDIR"
"Doğumlar, bir halkın umudunu ölçmenin ana göstergesidir" diyen Papa, "Az çocuk doğuyorsa bu umudun da az olduğu anlamına gelir; hem ekonomik ve toplumsal yansımalara yol açar hem de geleceğe olan güveni sarsar" diye konuştu.

Bu haber haberler kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (haberler) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(haberler). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+