​Peskov: Rusya ile Ermenistan arasındaki ilişkilerinin, hassas ayrıntılara rağmen parlak geleceği va - Gündem
24 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

15 Mayıs 2023  

​Peskov: Rusya ile Ermenistan arasındaki ilişkilerinin, hassas ayrıntılara rağmen parlak geleceği va -

​Peskov: Rusya ile Ermenistan arasındaki ilişkilerinin, hassas ayrıntılara rağmen parlak geleceği va ​Peskov: Rusya ile Ermenistan arasındaki ilişkilerinin, hassas ayrıntılara rağmen parlak geleceği var

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in sözcüsü Dmitri Peskov, Rusya ile Ermenistan arasındaki ortaklığın, hassas konular olmasına rağmen parlak bir geleceğe sahip olduğunu ifade etti.

RIA Novosti haber ajansının aktardığı bilgilere göre Peskov bu ilişkileri özel ve ortaklık ilişkileri olarak nitelendirdi.

Rusya Devlet Başkanı Sözcüsü açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Eskiden olduğu gibi ilişkilerimiz, ortaklık, derin tarihi kökleri üzerinde tesis edilen özel ilişkilerdir. Bu ilişkilerin parlak bir geleceği olduğuna eminiz. Tabii ki bazı hassas ayrıntılar var."

Daha önce Peskov, Vladimir Putin'in Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile temaslarının yeni gerginliğin arka planında planlanmadığını açıklamıştı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+