​Bir destek de Ermenistan halkından... Kılıçdaroğlu Batı yanlısı - Gündem
24 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

24 Mayıs 2023  

​Bir destek de Ermenistan halkından... Kılıçdaroğlu Batı yanlısı -

​Bir destek de Ermenistan halkından... Kılıçdaroğlu Batı yanlısı ​Bir destek de Ermenistan halkından... Kılıçdaroğlu Batı yanlısı

7'li koalisyon cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'na bir destek de Ermenistan halkından geldi. Ermenistan'ın başkenti Erivan'da Türkiye'deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna dair bir anket yapıldı. Ermenilerin büyük bir çoğunluğunun Kılıçdaroğlu'na destek verdiği görüldü.

Türkiye 14 Mayıs'ın ardından 28 Mayıs'taki 2. tur seçimlerine kitlendi. Batı'nın, terör örgütü PKK'nın ve FETÖ'nün 7'li koalisyonun cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nu desteklediklerini açıklamasının ardından bir destek de Ermenistan halkından geldi. Ermenistan'da yapılan sokak anketinde Kılıçdaroğlu'na destek açıklamaları yapıldı.

ÇOĞUNLUK KILIÇDAROĞLU'NU DESTEKLİYOR

Ermenistan halkı, Türkiye'deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda kimi desteklediklerini anlattı. Erivan'da yapılan ankete katılan Ermenilerin çoğunluğu, görevdeki Başkan Erdoğan'dan ziyade muhalefet adayı Kılıçdaroğlu'na destek verdi.

Ankete katılanlar Ermeni vatandaşların bir kısmı şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye halkı bile artık Erdoğan'dan bıktı. Erdoğan'ın iktidarda olduğu yıllarda Türkiye'nin Ermenistan ile ilişkileri kötüydü, belki başka bir cumhurbaşkanı döneminde bu durum değişir."

"Ben Erdoğan'ı desteklemiyorum, Kemal'i destekliyorum. Daha demokrat, kazanırsa daha iyi olacak. Dürüst bir adam olduğunu düşünüyorum."

"Kemal Kılıçdaroğlu Batı yanlısı, deyim yerindeyse savunduğu değerleri o kadar Turancı değil."

"Sadece Erdoğan olmasın da ne olursa olsun. İkinci turda kaybetmesini isterim, sadece bizim için değil tüm dünya için iyi olur. Bildiğim kadarıyla Ermenistan halkı Erdoğan'a karşı."

Bu haber aksam kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (aksam) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(aksam). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+