​Sıvacıoğlu ve Aslan azınlıkların sesi olacak - Gündem
20 Haziran 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արագած / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

24 Mayıs 2023  

​Sıvacıoğlu ve Aslan azınlıkların sesi olacak -

​Sıvacıoğlu ve Aslan azınlıkların sesi olacak ​Sıvacıoğlu ve Aslan azınlıkların sesi olacak

Meclis14 Mayıs’ta yapılan seçimde, Ermeni asıllı Dr. Sevan Sıvacıoğlu AK Parti İstanbul 2. Bölge’den, Süryani asıllı George Aslan ise Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi Mardin’den milletvekili olarak Meclis’e girmeyi başardı.

Meclis’te azınlıkları temsil edeceğini belirten Aslan, öncelikle Süryani halkının mülk sorununu gündeme taşıyacağını, azınlıklara yönelik nefret söylemiyle mücadele edeceğini söylüyor. Aslan, “Hepimiz yüzyıllardır bu topraklarda iç içe yaşıyoruz. Ancak ne yazık ki hala bazı kesimler tarafından azınlıklara karşı nefret söylemleri söz konusu. ‘Affedersiniz Ermeni’ söylemi 21. yüzyılda hala söylenebiliyor. Toplumun tamamı değilse bile bir kısmı hala Hıristiyanlara farklı gezegenin insanlarıymış muamelesini yapabiliyor. Bizler kimseyi ötekileştirmenden nefret söyleminden uzak kardeşçe aynı çatı altında eşit bir şekilde yaşamayı hedefliyoruz, mücadelemiz de bu yönde olacak” dedi.


Bu haber milliyet kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (milliyet) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(milliyet). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+