​ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi: Ermenistan`da küçük modüler nükleer reaktörler inşa etmeyi düşün - Gündem
13 Temmuz 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Պարխար / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

25 Mayıs 2023  

​ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi: Ermenistan`da küçük modüler nükleer reaktörler inşa etmeyi düşün -

​ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi: Ermenistan`da küçük modüler nükleer reaktörler inşa etmeyi düşün ​ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisi: Ermenistan`da küçük modüler nükleer reaktörler inşa etmeyi düşünüyoruz

Amerika Birleşik Devletleri, Ermenistan ve diğer Avrasya ülkelerinde Rusya ve Çin'den enerji bağımsızlığını güçlendirmek amacıyla küçük modüler nükleer reaktörler inşa etmeyi düşünüyor.

Açıklamayı yapan ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Avrupa, Avrasya ve Orta Asya destek programları koordinatörü Maria Longi sözlerine şöyle devam etti:

"Ermenistan da dahil olmak üzere bazı ülkelerde, Amerikan teknolojisi kullanılarak inşa edilen ve hem Rusya hem de Çin'den daha fazla enerji bağımsızlığına izin verebilecek küçük modüler nükleer reaktörlerin olasılığını değerlendiriyoruz."

Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Alt Komitesi'ndeki duruşmada konuşma yapan Longi başka herhangi bir ayrıntı açıklamadı.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+