​İran ve Ermenistan ortak serbest ticaret bölgesi kuracak - Gündem
19 Nisan 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

30 Mayıs 2023  

​İran ve Ermenistan ortak serbest ticaret bölgesi kuracak -

​İran ve Ermenistan ortak serbest ticaret bölgesi kuracak ​İran ve Ermenistan ortak serbest ticaret bölgesi kuracak

İran Yüksek Konseyi Serbest Ticari ve Endüstriyel ile Özel Ekonomik Alanların Sekreterliği Finans Kuruluşlarıyla Düzenlenen Çalışmalar Koordinasyon Dairesinin Yönetmeni Zohreh Bahrabar, Ermenistan-İran arasında “Aras ve Meghri” ortak serbest ticaret bölgesinin kurulmasına ilişkin tarafların anlaşmaya ulaşıldığını açıkladı.

İrani “Pars Today” haber ajansının bildirdiğine göre söz konusu amacıyla Tahran’da Ermenistan’ın İran büyükelçisi ile bir görüşme yapıldı.

Daha önce "Aras" serbest ticaret bölgesinde gerçekleştirilen serbest ekonomik alanların özel görüşmede Zohreh Bahrabar, bunların kurulması amacı olarak karşılıklı destek ve ticari altyapılarının geliştirilmesini vurguladı.

Ayrıca, kaynağ’in bildirdiğinde anılan görüşme sırasında “Aras ve Megri” serbest ticaret bölgesinin ile kontrol noktasının kurulması ve Ermenistan başkenti Yerevan’da “Aras” ekonomik alanının ürünlerinin göstermesine ilişkin konular ele aldığı da bildirildi.

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+