​Paşinyan’dan Aliyev`in açıklamalarına tepki: Laçin Koridoru hala kapalı - Gündem
21 Mayıs 2024 - Հակական տոմար - Տարի : 4516 / Ամիս : Մարերի / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

30 Mayıs 2023  

​Paşinyan’dan Aliyev`in açıklamalarına tepki: Laçin Koridoru hala kapalı -

​Paşinyan’dan Aliyev`in açıklamalarına tepki: Laçin Koridoru hala kapalı ​Paşinyan’dan Aliyev`in açıklamalarına tepki: Laçin Koridoru hala kapalı

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Moskova'da düzenlenen Avrasya Ekonomi Konseyi toplantısında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in açıklamalarına yanıt verdi.

"Azerbaycan Cumhurbaşkanı konuşmasında son yıllarda toprak emellerini haklı çıkarmak için kullanılan bir ifade kullandı. 9 Kasım tarihli üçlü açıklamada sadece bir koridordan bahsedildiğini hatırlatmama izin verin, o da Rus barış misyonunun kontrolünde kalması gereken ama ne yazık ki Azerbaycan tarafından yasadışı bir şekilde kapatılan Laçin koridoru.

Öte yandan, Ermenistan Cumhuriyeti'nin bölgede Ermenistan Cumhuriyeti topraklarından geçen tüm ulaşım ve ekonomik yolları ve iletişim yollarını açmaya hazır olduğunu bir kez daha teyit etmek isterim. Biz buna Ermeni kavşağı diyoruz ve geçtiği ülkelerin kontrolünde bölgesel iletişim bağlantılarını açmaya hazırız."

Bu haber ermenihaber kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (ermenihaber) ve yazarına ait olup,
bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.

Opinions expressed are those of the author(s)-(ermenihaber). They do not purport to reflect the opinions or views of bolsohays.com
+